Elektronická omluvenka

Rychlý způsob jak omluvit vaše dítě z vyučování. Využijte náš kontaktní formulář.

Omluvení dítěte z vyučování

• Elektronická omluvenka slouží k rychlé informaci třídního učitele, nenahrazuje však písemnou omluvu v ŽK
  • Nemůže-li se žák zúčastnit vyučování nebo činnosti pořádané školou nepředvídaně, zvláště ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů, doloží zákonný zástupce žáka důvody jeho nepřítomnosti ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od začátku nepřítomnosti.
  • V případě předem známých důvodů požádá zástupce žáka třídního učitele o uvolnění z vyučování včas s předstihem.
  • Uvolnění z jedné vyučovací hodiny poskytuje vyučující, na jeden a více dnů třídní učitel po konzultaci s ředitelkou školy. Ve všech případech podá zákonný zástupce písemnou žádost s uvedením data, respektive hodiny, kdy má být žák uvolněn.
  • Při uvolnění z vyučování během výuky si žáka vyzvedne zákonný zástupce ve škole.
  • Po návratu do školy žák neprodleně předloží omluvenku v žákovské knížce třídnímu učiteli.