Školní projekt

Sběr použitých surovin v naší škole (Recyklohraní)

Naše škola je od školního roku 2008/09 zapojena do školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

V rámci projektu sbíráme
  • starý papír
  • staré baterie a akumulátory
  • vyřazená drobná elektrozařízení (např. starý mobil, kalkulačka, telefon, vysoušeč vlasů, kulma, žehlička, elektrohračky, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač, atd.)
  • použitý rostlinný olej (tuk) – přinesený v PET lahvi

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v budově 2. stupně ZŠ (box na elektrozařízení + box na baterie), v budově 1. stupně (box na baterie).

Recyklohraní Naši žáci se zapojují také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které nám organizátoři projektu zadávají.Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Ve školním roce 2009/10 jsme se zapojily do dalšího ekologického projektu – sběr použitého rostlinného oleje. Spolupracujeme se společností Prague Management International, která se zabývá výzkumem a rozvojem alternativních zdrojů energie a vyrábí z použitého rostlinného oleje ekologická paliva. Naše škola je vybavena sběrnou nádobou (v budově 2.stupně), kam je možné vhazovat přecezený olej přímo v PET lahvi. (více informací o projektu na www.p-m-i.cz)

Zápisové lístky na střední školy

 

Vážení rodiče,

vydáme Vám (proti vašemu podpisu) zápisové lístky potřebné pro další studium vašeho...

Informace k průběhu zápisu do 1. tříd základní školy

Vážení rodiče,

abychom zajistili hladký průběh zápisu, bez zbytečného čekání, použijte prosím online...

Adresa

Komenského 46
294 41 Dobrovice

Sekretariát

326 398 338
736 629 574

Ředitelna

326 398 339

sekretariat@zsdobrovice.cz

Účet školy

0484789369 / 0800

Datová schránka

e7tmcsz

IČO

75034981