Bělský slavík 2012

Vloženo: 30.6.2012

Oblastní kolo, 1. ročník

Oblastní kolo pěvecké soutěže Bělský slavík proběhlo v úterý 26. června od 9.00 hodin ve školním klubu v Základní škole Bělá pod Bezdězem. Zpívalo se ve dvou kategoriích – I. stupeň, II. stupeň. Výkony jednotlivých interpretů posuzovala porota složená z významných mladoboleslavských a bělských osobností (například starosta Bělé p. B. Ing. Jaroslav Verner, PaedDr. Kuhnová Zdeňka, Mgr. Nigrínová Marcela...). Vítězové obdrželi věcné ceny a diplomy od sponzorů (Jaroslav Cankař a syn – Atmos, sklárna Tom Crystal Bohemia, Tiskárna Čistá, Město Bělá pod Bezdězem). Během dne si připravil několik vystoupení spolek irských tanců Connemara. Každý z nominovaných musel představit ve svém podání jednu lidovou skladbu a poté píseň libovolného výběru. Zpěv byl možný bez doprovodu nebo s doprovodem jednoho či více nástrojů, případně audio nosiče. Soutěž byla rozdělena do dvou kol. Školní kolo proběhlo ještě koncem května na jednotlivých školách buď formou soutěží, nebo pouhou nominací nejvýše tří zástupců z každé kategorie do oblastního kola.

Soutěžilo celkem 15 dětí z 3 základních škol z okolí Bělé pod Bezdězem (ZŠ Dobrovice, ZŠ Mnichovo Hradiště, ZŠ Bělá pod Bezdězem). V I. kategorii se na 1. místě umístil jediný zpěvák soutěže Miroslav Oplt (Dobrovice), na 2. místě nejmladší zpěvačka Miriam Tresová (Bělá p. B.), na 3. místě Terezie Elsnerová (Dobrovice). V II. kategorii se na 1. místě umístila Kristýna Pokorová (Bělá p. B.), na 2. místě Adéla Lendělová (Dobrovice), na 3. místě Leona Kováčová (Mnichovo Hradiště).

Všichni začínající zpěváci překvapili porotu vysokou úrovní pěveckých schopností a dovedností. Děti doufají, že se v příštím roce opět shledají a zasoutěží si.

Mgr. Pavla Macounová

Školní kolekce oblečení

Vážení rodiče, milí žáci,

ve spolupráci se Schools United jsme si nechali v loňském roce vytvořit