Vloženo: 13.9.2018

V organizování lyžařských výcvikových kurzů má naše škola dlouholetou tradici. V důsledku neustálého cenového růstu a ztráty všech dotací se stává týdenní pobyt v Krkonoších či Jizerských horách poměrně drahou záležitostí. Cílem kurzu je naučit děti základům sjezdového lyžování. Pokročilým lyžařům chceme nabídnout možnost zdokonalit lyžařské dovednosti v dobrém terénu. Při výběru rekreačního zařízení jsme omezeni zvolením vhodného termínu, od 13. 1. do 18. 1. 2019 (5 lyžařských dní), tedy mimo termíny jarních prázdnin, kdy ještě nejsou sjezdovky přeplněny, a lze předpokládat dobré sněhové podmínky.

Pro děti jsme zajistili ubytování v horské chatě U Kostela v Příchovicích. Chata má 11 pokojů se sociálním zařízením a jeden dvoupokojový apartmán, který má také vlastní sociální zařízení.

Lyžařský areál U Čápa je vzdálený jen 50 m od chaty. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře, ale cena permanentek a vytíženost vleků je velice příznivá. Klidné horské prostředí poskytuje ideální podmínky pro lyžařské výcvikové kurzy, terén sjezdových tratí je vhodný pro výuku úplných začátečníků, ale i pro nácvik správné lyžařské techniky pokročilých lyžařů. V areálu je lyžařská škola pro lyžaře i snowboarding a půjčovna lyží. Upravené sjezdovky se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Hlavní a dětská sjezdovka jsou osvětlené. Jsou zde dva kotvové vleky a jeden velmi bezpečný dětský vlek, který s přilehlým svahem tvoří ideální podmínky pro výuku úplných začátečníků včetně dětí fyzicky méně zdatných. Nejdelší sjezdová trať je dlouhá 1000 m.

Pozor! Cena zahrnující ubytování, plnou penzi, pitný režim a dopravu, je vykalkulována na 3000 Kč. Podle lyžařské zdatnosti je třeba počítat s dalšími náklady na vleky a osobní potřebu (asi 2300 Kč). Případné zapůjčení lyžařské výzbroje stojí 700 – 1000 Kč na týden. Lyže lze půjčit v areálu.

Kurz lze odhlásit do 20. 10. 2018 (zaplacená záloha bude vrácena), po tomto termínu bude provozovatelem kalkulován stornopoplatek 20% z celkové částky, v případě odhlášení v době od 21 do 15 dnů před nástupem bude kalkulován stornopoplatek 60% z celkových nákladů a v případě odhlášení 14 dnů před odjezdem a později bude kalkulován stornopoplatek 80% z celkových nákladů. V případě nemoci nebo úrazu žáka, jehož následkem bude žák nucen odjet z penzionu předčasně, poskytovatel z ceny za pobyt takového žáka odečte náklady na nevyčerpanou plnou penzi, avšak pouze za takovou plnou penzi, ze které žák nečerpal ani část. Náklady na jednu plnou penzi se pro účely předchozí věty určují na částku ve výši 100 Kč.

V případě nedostatku sněhu bude organizován náhradní program!

Závaznou přihlášku obdrží žáci ve škole.

Podrobné informace

Závazná přihláška

Posudek o zdravotní způsobilosti

Prohlášení o bezinfekčnosti, seřízení vázání a o odpovědnosti za škody. (odevzdat podepsané těsně před odjezdem)