Školní projekt

Arboretum a přírodní učebna pro Základní školu a mateřskou školu Dobrovice

Recyklohraní

Projekt byl financován z prostředků Revolvingového fondu MŽP

Naše škola získala na podzim 2012 dotaci z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ve výši 70 000 Kč na vybudování arboreta a přírodní učebny. V rámci projektu škola uskutečnila několik aktivit. Pro pomocné práce žáků v rámci předmětu Svět práce a samotnou výuku bylo zakoupeno nářadí (motyčky, plečky, rýče, hrábě, zahradní nůžky), kompostéry a ostatní materiál (ohraničení trávníků, netkaná textilie, zemina aj.). Prostor u školy žáci upravili pro výsadbu stromků, keřů a rostlin a také pro zabudování zahradního jezírka. V rámci projektu byla pořízena zahradní sestava – zastřešený stůl s lavicemi, rostliny - např. túje, javor, zakrslé jehličnany, skalníky, břečťany, leknín, vrba, sakura, trvalky, bylinky, vřes ad. Všechny tyto dřeviny a rostliny byly vysázeny v květnu v rámci projektu Den Země. Do prací byli zapojeni žáci i učitelé. Žáci vybudovali i hmyzí hotel a vyrobili krmítko pro ptáky. Učitelé se žáky vypracovali nové pracovní listy se zaměřením na rostliny a živočichy Dobrovicka. Tyto pracovní listy budou k dispozici ve výuce. Touto cestou chceme také poděkovat všem, kteří přinesli do školy rostlinky a pomohli tak zkrášlit prostory školní zahrady.

V organizování lyžařských výcvikových kurzů má naše škola dlouholetou tradici. V důsledku...